سوال و جواب

سوالات متداول

سؤال : نحوه پرداخت اینترنتی و خرید اکانت اسکای شیر چگونه است ؟

پاسخ : به منظور پرداخت اینترنتی ، می توانید به بخش خرید حجم مراجعه کنید و پلن مورد نظر خود را انتخاب سپس از درگاه اینترنتی اقدام به پرداخت مبلغ مورد نظر نمایید

سوال : برای پرداخت اینترنتی چه اطلاعات بانکی نیاز است؟

پاسخ : برای انجام پرداخت اینترنتی شما می بایست شماره کارت خود به همراه رمز دوم (رمز اینترنتی) ، CVV2 و تاریخ انقضا کارت را فراهم داشته باشید . این اطلاعات را می توانید با مراجعه به یکی از عابربانک های بانک صادر کننده کارت خود دریافت نمایید.

سوال : آیا در پرداخت اینترنتی اطلاعات بانکی من به شما ارائه می شود؟

پاسخ : خیر، مراحل پرداخت و ورود اطلاعات بانکی شما تماما در سایت بانک های ملت انجام می شود که اعتبار این سایت ها را می توانید از طریق سایت اصلی بانک ها بررسی نمایید .

سؤال : پرداخت و خرید آنلاین انجام شده اما اکانت شارژ نشده است؟

پاسخ : در صورتی که مبلغ پرداختی به علت عدم تکمیل فرآیند خرید در سایت تأیید نگردد ، مبلغ پرداختی طی یک الی ۲۴ ساعت ، توسط بانک برگشت داده خواهد شد. برای اطمینان بیشتر شما می توانید شماره پیگیری را برای بخش پشتیبانی ارسال نمایید تا پرداخت شما پیگیری شود.

سؤال : دانلود از چه سایت‌هایی امکان‌پذیر است ؟

پاسخ : تبدیل لینک و دانلود از سایت‌هایی که لوگوی آن‌ها در صفحه اصلی سایت قرار گرفته است امکان پذیر است.

سؤال : آیا امکان تبدیل و دانلود لینک هایی که خود مستقیم هستند وجود دارد ؟

پاسخ : نه

سؤال : چرا سرعت دانلود بلافاصله پس از تبدیل لینک پایین است ؟

پاسخ : سیستم تبدیل لینک پس از ورود لینک توسط کاربر لینک ها را چک و انتقال آن ها را به سرورهای پرسرعت اسکای شیر شروع می کند. لینک تبدیل شده نیز بلافاصله در اختیار کاربر قرار می گیرد. ممکن است برخی از فایل‌ها حجم بالایی داشته و یا سایت اصلی دارای سرعت پایینی باشند. در این حالت ها انتقال فایل به سرور زمان بر خواهد بود، لذا در صورتی که دانلود را بلافاصله شروع نمایید ، به دلیل اینکه فایل به طور کامل انتقال نیافته است ، ممکن است سرعت پایین باشد یا اینکه دانلود منیجر شما قادر به بازکردن پورت اضافه نباشد. به منظور دانلود بهتر توصیه می شود که از دانلود منیجری استفاده نمایید که قابلیت دانلود همزمان و ایجاد چند پورت داشته باشد.

سؤال : نحوه محاسبه حجم در سیستم تبدیل لینک چگونه است ؟

پاسخ :‌ هیچ حجمی در زمان تبدیل لینک از شما کسر نمی گردد و محسابه حجم به اندازه فایل دانلود شده شما می باشد

سؤال : مدت زمان اعتبار دانلود فایل‌ها چقدر است ؟

پاسخ : مدت زمان اعتبار دانلود هر فایل پس از تبدیل تا زمانی که تو مبدا وجود داشته باشد (بستگی به هاست مرجع دارد)

سوال : تعدادی لینک برای تبدیل ارسال کرده ام، اما ۲ پارت آن از سایت اصلی حذف شده است. آیا امکان برگرداندن حجم وجود دارد؟

پاسخ : خیر، برای دانلود لینک های شما ترافیک اکانت ها، ترافیک سرور و بسیاری از مسائل دیگر هزینه می شود. به همین دلیل هیچ حجمی حتی در صورت عدم دانلود سایر لینک ها توسط شما بازگردانده نمی شود .

سوال : تعدادی لینک تبدیل کرده ام اما قصد دانلود آن ها را ندارم. آیا امکان بازگردندن حجم وجود دارد؟

پاسخ : بله ، تا موقعی که حجمی دانلود نگردد حجمی از شما کسر نمی گردد

سوال : فایل دانلودی من در ۹۹% متوقف شده است. مشکل از کجاست؟

پاسخ : این مشکل طبق جستجوهای ما در اینترنت معمولا منشا در Anti Virus و یا Firewall کاربر دارد که در درصد انتهایی signature و سایر اطلاعات فایل را چک می کند و در برخی از اوقات باعث بروز مشکل می شود. برخی از اوقات نیز دانلود منیجرهای دستکاری و کرک شده مثل IDM به علت وجود باگ های مختلف باعث بروز این مشکل می شود. در صورت بروز این مشکل آنتی ویروس و یا فایروال خود را به صورت موقتی غیر فعال نمایید و یک بار از دانلود منیجر خود خارج شود.

سوال : لینک مستقیم چیست؟

پاسخ : لینک هایی که با یک کلیک قابل دانلود شدن باشند، با کلیک کردن روی این لینک ها هیچ صفحه اضافی و تبلیغاتی دیگری در مرورگر کاربر باز نمی شود و مرورگر بلافاصله دانلود را شروع می کند

سوال : قابلیت Resume لینک چیست؟

پاسخ : لینک هایی که قابلیت Resume دارند این برتری را دارند که اگر کاربر در حین دانلود این لینک ها ارتباط اینترنتش را قطع کند، در فرصت های بعدی قادر خواهد بود دانلود نیمه کاره خود را از همان درصدی که سری قبل دریافت کرده بود ادامه دهد، در غیر این صورت، یعنی اگر لینک قابلیت Resume نداشته باشد، کاربر در صورت قطع ارتباط ناچارا باید لینک را از ابتدا و 0% دانلود کند.

سوال : برای دانلود لینک هایی که مستقیم نیستند و قابلیت Resume ندارند چه راه هایی وجود دارد؟

پاسخ : اغلب لینک هایی که در اینترنت به اشتراک گذاشته می شوند، لینک های غیر مستقیم هستند، اما علت چیست؟ سایت هایی در نقاط مختلف دنیا وجود دارند که مخصوص نگهداری فایل ها هستند (به عنوان مثال سایت رپیدشیر)، ابعاد کار هر کدام این سایت های برای نگهداری فایل ها، در حد هزاران سرور با ظرفیت نگهداری چندین پتا بایت فایل است، بالطبع این تشکیلات عظیم هزینه های بسیاری در بر دارد، با توجه به اینکه غالبا آپلود کردن فایل روی اینگونه سایت ها رایگان هست، بنابراین می بایست جبران هزینه ها و همینطور درآمد حاصله از فعالیت اینگونه سایت ها از بخش دانلود کاربران حاصل شود، به این دلیل این تیپ سایت ها معمولا لینک مستقیم دانلود فایل ها را بصورت رایگان در اختیار کاربر قرار نمی دهند، اگر بخواهید بصورت رایگان از این سایت ها دانلود کنید، با یک لینک غیر مستقیم و بدون قابلیت رزیوم مواجه هستید که علاوه بر محدودیت های موجود برای دانلود این لینک از قبیل دانلود با فقط یک کانکشن، محدود بودن سرعت دانلود، دانلود فقط یک لینک بطور همزمان، شما با محدودیت های دیگری از قبیل وجود زمان انتظار برای دانلود دو لینک بطور متوالی و محدودیت حجمی دانلود روزانه یا حتی در مواقعی محدودیت حجمی دانلود در یک ساعت مواجه هستید، بنابراین برای یک دانلود خوب و راحت شما مجبور خواهید بود اکانت پریمیوم آن سایت ها را تهیه کنید که معمولا بطور متوسط هزینه اشتراک پریمیوم این سایت ها چیزی حدود 10 تا 15 دلار در ماه هست. مشکل اینجاست که داشتن اکانت یک یا دو سایت به تنهایی برای یک کاربر ایرانی برطرف کننده تمام نیازهای دانلودش نیست، علیرغم هزینه زیادی که باید در قبالش بپردازد، چون تنوع لینک های دانلود در اینترنت امروزه زیاد شده و فایل های مورد نیاز کاربران همه در فقط یک یا دو سایت میزبانی نمی شوند. سایتی مثل اسکای شیر مهمترین مزیتی که برای کاربر دارد این است که دانلود مستقیم از تعداد زیادی از سایت های تراز اول پولی را بصورت یکجا و فقط با یک اکانت برای کاربر به ارمغان می آورد و صرفه جویی بسیار قابل توجهی در وقت و هزینه های کاربر می کند.

سوال : فایل های مستقیم شده من چه خصوصیاتی دارند؟

پاسخ : فایل های مستقیم شده شما کاملا شخصی هستند و کسی به غیر از شما دسترسی به این فایل ها ندارد

سوال : آیا امکان مدیریت فایل های خود را دارم؟

پاسخ :فعلا امکان پذیر نسیت

سوال : لینک فعال سازی حساب کاربری در آینده هم مورد استفاده ام قرار می گیرد؟

پاسخ : خیر، وقتی شما برای اولین بار روی لینک فعال سازی کلیک می کنید، بلافاصله آیدی شما فعال می شود و همزمان لینک فعال سازی اعتبار خود را از دست می دهد

سوال : ترافیک خریداری شده من چه خصوصیاتی دارد؟ آیا تاریخ انقضاء دارد؟

پاسخ : ترافیک و زمانی بودن حجم شما بر اساس پکیج خریداری شده شما محاسبه می گردد